Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. června 2020 Norbert

O rasismu a antisemitismu v Česku aneb když se zrůdy baví....

28. 09. 2014 11:15:02
"Z mejdla Žida neuděláš," je zábavný citátek? Pojďte se podívat, kam až dospěl rasismus a antisemitismus v Česku a co na to jindy velmi úzkoprsý pan „fejsbuk“?

Možná vás občas napadne, kde se skrývají náckové, když se zrovna nepromenádují městy. Kde se schovávájí ta procenta voličů, která kdysi volila Sládkovce. Kde se zkrátka schovává odpad společnosti, rasisti, antisemité a jiní, nad jejichž výplody si člověk většinou odplivne. A doufá, že se snad přeslechl... Chcete vědět, jak ventilují svůj ubohý nenávistný svět? A jaké obezličky našli (tedy aspoň oni si myslí, že našli), aby se na ně nemohlo?

Skrývají se za slovo „humor“, které v jejich pojetí svůj obsah rozšířilo snad za všechny hranice.

Zde je několik skvostů, které produkuje facebooková stránka „Citáty vo hovně“, kam jsem zavítala na děsivou exkurzi. (Poté, co jsem se začala o stránku zajímat, jich několik už "zmizelo")

 

Himmler.JPG

 

 Natalka.JPG

 

 rasism1.JPG

 ble.JPG

Rasism4.JPG

 rasism5.JPG

rasismn2.JPG

 breivik.JPG

mengele.JPG

hitler2.JPG

Pobavili jste se? Já ne. Což ovšem podle tvůrců a následovníků stránek znamená, že nechápu černý humor, jsem „pěkná píča“ a také by se moc rádi pobavili nad mými dětmi (ano, to mi skutečně napsali). Naštěstí nikdo, kdo je příznivcem podobné stránky, mě nemůže urazit, ani kdyby se na hlavu postavil...

Anonymní srab

Vyzvala jsem tvůrce stránek, aby vystoupili z anonymity, protože pokud (podle nich) nepáchají trestný čin, není se přece vůbec za co stydět. Zajímalo mě, kdo za tím stojí a jestli jeho okolí ví, jaké skvosty vyrábí. (Pokud je to přece tak super vtipný, úspěšný humor, je potřeba autora poznat a po zásluze ocenit, no ne?)

rasism3.JPG

Samozřejmě, že to se administrátorovi stránky vůbec nechtělo...  Protože anonymní srab vždycky rád kope do těch, co se nemohou bránit, ale veřejně se k těmto výtvorům přihlásit, to už je jiná káva, že? Známe to dobře i z místních diskusí.

A pak začala ta pravá „legrace“. Zprávami mi začala chodit  různá více či méně seriózní upozornění, kdo že za tím celým stojí. A to včetně fotek a odkazů...  

Protože jsem jim šlápla na paleček, stali se kreativními a věnovali mi na svých stránkách spoustu prostoru v citátech, nadávkách a „legráckách“ s mou fotkou – protože lynč (jednotlivec  s odlišným názorem versus 7500 fanoušků a ještě holka)  - to vám je snadný terč... To jen pro dokreslení těch „fajn lidiček“.

Ptali se mě, proč jim tam lezu... Důvodů bylo několik.  Jak napsal kdysi chytře Miloš Čermák (volně parafrázuji), člověk se nemá obklopovat jen inteligentními lidmi, kteří mají podobné názory, protože pak žije na svém obláčku a střet s realitou bývá děsivý.

Nejsem obecně vůbec přítelem zákazů. Ale zarazilo mě, že podobnou stránku nechá – jinak velmi přísný – facebook vesele existovat.  Pokud „facebooku“ před časem vadila nahá prsa, podobná stránka by měla přece logicky hned po nahlášení (a že jich bylo) okamžitě zmizet. 

Jaké bylo ale překvapení, když (zřejmě automat) dokola odpovídal, že stránka je v pořádku, fotky jsou v pořádku... A po dvou dnech jsme s mými přáteli „dosáhli“ ústupku, že facebook označil fotku „Z mejdla Žida neuděláš, Heinrich Himmler“ za „necitlivou“. 

nahlaseni.JPG
 

Tváří-li se tedy tvůrci facebooku, že můžete nějak zamezit zobrazování necitlivého obsahu, nebo obsahu, který je urážlivý, rasistický a antisemitský – je to jenom trapná hra. A vyplňování formuláře, kde máte spoustu příslibů toho, co „facebook“ netoleruje  - je zcela na houby.

Protože, buď obsah hodnotí jen automat a nebo - v horším případě – nějaký podobně smýšlející inteligent jako admin oné stánky, který v diskusi v jedné fázi „debaty“ dokonce vážně tvrdil, že část jeho rodiny zemřela v koncentráku a toto je způsob, jak se s tím vyrovnává.... (Skutečně gratuluji k tomuto velkolepému myšlenkovému pochodu...)

Nejsem přítelem zákazů, obecně si myslím, že je lepší, když se tito lidé sdružují na viditelném místě a vím hned, kam je zařadit.  Když se zruší tato stránka, jen přelezou jinam.  Nicméně profil tvůrců tohoto obsahu by měl myslím policii velmi zajímat.

Tyto osoby našly způsob, jak se schovávat za něco, co oni nazývají „humorem“ a pod to se jim zřejmě prozatím daří schovávat vše.

Společná je jim nenávist k Židům, Romům, obdiv k vrahům typu Breivik a dalším, jejichž činy „vtipně“ zlehčují. Jasná je nenávist k Havlovi a každého, kdo s nimi nesouhlasí, nazvou „pravdoláskařem.“

Ale raději tedy budu stokrát pravdoláskař (i když mě to pobavilo, protože tím jsem označena poprvé), než omezený ubožák.

Jak napsal chytře jeden účastník oné nekonečné diskuse: “Když budete rasismu říkat ostřejší humor, stejně to zůstane protizákonné, dokonce i když budete rasismu říkat cihla, stejně to bude rasismus a stále to zůstane protizákonné.“

Vyprávět rasistický vtip bylo po roce 1989 považováno za nemístné. V restauraci by si možná mnozí odsedli. Věděli jsme, že rasistické vtipy vytvářejí stereotypy a podhoubí pro kolektivní vinu. Dnes? Maximálně někdo potichu zabručí. Dav se vesele řehtá, jak to těm „cigošům, žluťákům, negrům, židákům“ někdo nandal.

Posun společnosti je smutný. Tolerujeme více a více nenávisti, extremismus dostává šanci. 

Pořád si myslím, že stojí za to vstát a říct, TOHLE NE! A díky všem přátelům, kteří mě v boji s tímto hnusem podpořili a stáli při mně a hájili práva slabšího.

Na závěr dvě moc pěkná videa, prosím dokoukejte do konce, mají pointu, která vás pobaví (tedy, nejste-li omezený rasistický xxxx). Některým diskutujícím vadilo slovo "kretén" a žádají jeho nahrazení, jejich útlocit je pozoruhodný. "Kretén" vadí, smích nad znásilněnou holčičkou nevadí...) 


 

 

 

Přeju hezký den bez rasismu a antisemitismu a prosím, až uslyšíte rasistický nebo antisemitský "vtip", odsedněte si alespoň od toho primitiva. Děkuji.

A ano, já jsem ta "Píča, co si myslí, že změní svět."  (To mi napsal jeden "diskutér". Líbí se mi to. Asi si nechám vyrobit i trička s potiskem.)

 

Přidávám ještě jedno video, které dodal jeden diskutér, děkuji

 

 

Aktualizováno 30.9. a 8.10. a 21.10., 23.10.

Doplnění 23.10. 2014 - Stránka "Citáty vo..." byla zrušena

Dovolím si poděkovat: Poděkování a radost

A jeden článek, co stojí za přečtení a moc za něj panu Václavu Královi děkuji

 

 

V tomto článku je velmi dobře vystižena ona "nevinnost humoru"

K zamyšlení rovněž článek Veroniky Valíkové s názvem O netoleranci zla

Článek pana Oldřicha Mazala Svoboda slova není svobodou někoho nechutně urážet

Pro zájemce Článek k mojí neúčasti v diskusích

A nesmím zapomenout na text pana Václava Krále o podaném trestním oznámení

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Tereza Boehmová | neděle 28.9.2014 11:15 | karma článku: 48.31 | přečteno: 250148x

Další články blogera

Tereza Boehmová

Knížka pohádek Zuzanka a Goldýš slavnostně pokřtěna a vypravena do světa

Publikuji (jako soukromý blog) pár fotografií z uvedení knížky pohádek Zuzanka a Goldýš na trh. Na křtu panovala veselá atmosféra, přišlo hodně lidí a spoustu podpisů si užily i dvě ilustrátorky Anna a Emma Boehmovy.

8.11.2018 v 17:03 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 145 | Diskuse

Tereza Boehmová

Pozvánka na křest knihy Zuzanka a Goldýš

Milí čtenáři a blogeři, podařilo se mi dopsat knížku pohádek Zuzanka a Goldýš, která se teď objevila v kamenných obchodech i online knihkupectvích. Srdečně Vás zvu na křest 18.10. 2018, v 17:00. Neoluxor, Václavské nám. 41, PH 1.

30.8.2018 v 20:24 | Karma článku: 7.08 | Přečteno: 157 | Diskuse

Tereza Boehmová

Milí voliči Andreje Babiše, prosím odpusťte si už…

Znáte ten příběh... Byla krásná, mladá, sexy, zdála se čestná, přímá a upřímná, přísahala vám věrnost a vy jste s ní vstoupili dobrovolně a s velkou parádou do svazku manželského.

11.10.2017 v 14:12 | Karma článku: 44.08 | Přečteno: 7944 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Andrle

Koho teda zabili?

Původně by si jeden řekl, že krvežíznivá policie uškrtila bezúhonného Afroameričana, ale teď si nejsem úplně jistý, kdo je kdo.

6.6.2020 v 18:07 | Karma článku: 13.02 | Přečteno: 90 | Diskuse

Helena Vlachová

Volby do senátu

Pan Jaroslav Kubera se nesmazatelně zapsal do naší historie. Jeho nenadálý skon neočekával nikdo, ale stalo se. Proto se na Teplicku konaly volby, v nichž by měl být tento významný politik nahrazen.

6.6.2020 v 17:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 91 | Diskuse

David Dvořák

Pokud je J.Biden nejlepší z Demokratické strany, pak Bůh opustil USA.

Podle zpráv z mainstreamu získal J. Biden potřebný počet hlasů a má tak nominaci za Demokratickou stranu na úřad prezidenta USA jistou.

6.6.2020 v 11:11 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 739 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Také bych nechtěla být konzulkou, ani dostat COVID-19 a už vůbec ne AIDS

Volá kamarádka, která působí v zemi, která je bohatá a je uzavřená. Cítím z jejího hlasu únavu, nic neříkám a poslouchám její otázky, které mě samozřejmě s pobytem, resp. s dovolenou, v cizině také napadly.

6.6.2020 v 9:14 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 481 | Diskuse

Dáša Stárková

Policie odložila trestní oznámení Jermanové, hejtmanka nám lhala

Policie TO odložila a hejtmanka Jermanová to prý respektuje. V minulých dnech všem lhala, když tvrdila, že TO je namířené na článek. Ve skutečnosti však byl namířený jmenovitě na autorku dopisu, záchranářku VB a na server,

6.6.2020 v 8:00 | Karma článku: 25.91 | Přečteno: 460 | Diskuse
VIP
Počet článků 393 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4502

Nová knížka pohádek Zuzanka a Goldýš mi vychází právě nyní, už je v knihkupectvích nebo možno koupit i přímo na www.boehmova.cz

Aktuálně spolupracuji s časopisem Reflex. Ráda píšu fejetony, pohádky a básničky. Vyšly mi zatím dvě knížky Matka z cukru a oceli a pohádky Zajíček Zlobílek.  Vystudovala jsem žurnalistiku, žila chvilku v USA, v Praze jsem pak pracovala například v rubrice názory MF DNES jako editorka.
Píšu články a fejetony do různých časopisů a zabývám se firemním PR.

Na svět se dívám optikou liberální feministky. Mám velmi ráda milé a chytré muže, kteří si nemyslí, že žena je jen služka a ozdoba, ale životní partnerka a u ženy ocení inteligenci a vtip.

Od roku 2007 do května 2017 jsem pracovala pro iDNES.cz - jako administrátorka tohoto blogu, pozici adminky jsem opustila na protest proti zásahům majitele Andreje Babiše do obsahu novin. Cítím, že nemohu být po těchto událostech součástí značky iDNES a MF DNES..
Odcházím sem: https://boehmova.blog.sme.sk/

Najdete na iDNES.cz