Milí voliči Andreje Babiše, prosím odpusťte si už…

11. 10. 2017 14:12:21
Znáte ten příběh... Byla krásná, mladá, sexy, zdála se čestná, přímá a upřímná, přísahala vám věrnost a vy jste s ní vstoupili dobrovolně a s velkou parádou do svazku manželského.

Ta láska měla trvat po celý nádherný sluncem zalitý život... Bude vám spolu líp a líp. Všude srdce a pobíhající jednorožci... z ampliónů skupina Kryštof a Michal David... Když se podaří, co se dařit má. Prostě pohádka.

Nějakou chvíli v té pohádce žijete. Než si všimnete, že nějak proklatě často kontroluje mobil... a to i v noci, když myslí, že spíte. Taky telefonovat odchází na balkon. Ale je to přece vaše milovaná, upřímná, sexy žena... přísahala vám absolutní věrnost a nikdy, NIKDY by vám nelhala. Necháte to být. Prostě toho má asi moc v práci.

Pak vám řekne sousedka, že jí viděla nasedat do cizího mercedesu s nějakým chlápkem. Věříte vaší ženě... Sousedka je drbna ulhaná. Prostě tohle vy si navzájem neděláte. Je to vaše nádherná věrná jediná žena. Vaše správná volba.

Pak přijdou první fotky... Na nich se vaše nádherná žena líbá s cizím mužem. Jsou u vás na chalupě, poznáte známou pohovku a obraz na zdi... Vy jste ale nad věcí... Tohle se nestalo. Je to montáž! Narafičené! Jdou po vás, nepřejí vám štěstí. Je to účelovka... kampaň... Může za to Kalousek... A jedete dál. Tu a tam zapochybujete, přece jen máte mozek, ale pak si vzpomenete na svatební sliby a to vás uklidní... A skupina Kryštof pořád tak pěkně hraje... A Michal David žije NON STOP!

Pak přijdete jednou domů dřív. Vaše žena souloží se dvěma muži přímo u vás v pokoji, ve vaší posteli... Díváte se na to... vlastníma očima. Už to nevydržíte a zařvete: “Co to má jako znamenat???!!!!“

Řekne vám zcela v klidu, že to je jenom jako, že hraje v takovém seriálu, co se natáčí u vás doma. Bude za to spousta peněz, které převede na vás. A že se to vlastně celé jakože doopravdy nestalo. Jen hrála roli. Rozhodně by vás NIKDY nepodvedla.

Náhle stojíte před takovým docela zásadním rozhodnutím... Už toho bylo dost. Přece jen, nejste uplný debil, i když si tak právě teď dost připadáte. Můžete zase zavřít oči a věřit, že bude líp a dělat, že se to nestalo. A nebo - konečně - seberete zbytky vaší hrdosti a odvahy a prostě jí pošlete do háje. Bude vám trapně před sousedy, před rodiči.... Změnit názor a přiznat to, je velmi těžké. Ale uděláte správnou věc... Uznat chybu, poučit se a jít dál, je jednou z lidských ctností.

Všichni děláme chyby... Všichni občas uvěříme někomu, kdo nás podrazí, lže nebo nedodrží sliby. A připadáme si pak jako pitomci... V hospodě třeba.

Ale dělat, že chyby nevidíme a že jsme si nevšimli, co se opravdu děje, většinou k ničemu dobrému nevede.

Milí voliči Andreje Babiše, je čas si odpustit a vybrat si jinou manželku, se kterou vám třeba opravdu bude jednou líp. I po tomhle obrovském zklamání. My ostatní vám minulé 4 roky také snad odpustíme... časem...

Psáno pro boehmova.blog.sme.sk

Autor: Tereza Boehmová | středa 11.10.2017 14:12 | karma článku: 44.07 | přečteno: 7896x

Další články blogera

Tereza Boehmová

Knížka pohádek Zuzanka a Goldýš slavnostně pokřtěna a vypravena do světa

Publikuji (jako soukromý blog) pár fotografií z uvedení knížky pohádek Zuzanka a Goldýš na trh. Na křtu panovala veselá atmosféra, přišlo hodně lidí a spoustu podpisů si užily i dvě ilustrátorky Anna a Emma Boehmovy.

8.11.2018 v 17:03 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 124 | Diskuse

Tereza Boehmová

Pozvánka na křest knihy Zuzanka a Goldýš

Milí čtenáři a blogeři, podařilo se mi dopsat knížku pohádek Zuzanka a Goldýš, která se teď objevila v kamenných obchodech i online knihkupectvích. Srdečně Vás zvu na křest 18.10. 2018, v 17:00. Neoluxor, Václavské nám. 41, PH 1.

30.8.2018 v 20:24 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 147 | Diskuse

Tereza Boehmová

Nové články na boehmova.blog.sme.sk

Toto je soukromý článek, kam si budu postupně přidávat odkazy na texty, které zveřejním na blogu sme.sk. Je určen těm čtenářům, kteří rádi četli moje texty - aby je nemuseli hledat. Stačí prokliknout.

23.5.2017 v 11:29 | Karma článku: 11.02 | Přečteno: 492 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Zaplácnutí

S nástupem informační dálnice zvané internet se příjem poznatků turbo znásobil a tím vzniklo částečné vědomostní vakuum. Nikdo si nechce přiznat, že jeho mozek šlape jen na dva válce. Potřebuje rychlonázor. Takové zaplácnutí.

17.1.2019 v 18:23 | Karma článku: 6.67 | Přečteno: 97 | Diskuse

Josef Karlický

Služební zákon podle vlády: vrací se časy divokých čistek ve státní správě?

Snad každá česká vláda prováděla rozsáhlé čistky názorově nepohodlných úředníků. Omezit politizaci státní správy měl zákon o státní službě. Vládní novela zákona však vysoké úředníky opět nechává na milost a nemilost ministrům.

17.1.2019 v 12:42 | Karma článku: 10.18 | Přečteno: 405 | Diskuse

Karel Ábelovský

Nejen že jde o všechno, ale také platí, že vše je možné II.

... jde o Brexit, abyste dlouze netápali. A jde o osud Británie a také o osud EU. Tím spíš, by všichni rozumní a myslící lidé, měli zvážit, co by asi tak mohl přinést Czexit, nejen naší zemi, ale každému jednomu z vás.

17.1.2019 v 12:12 | Karma článku: 13.69 | Přečteno: 337 | Diskuse

Jan Dvořák

Přijde prezident o "svůj" barrandovský kanál, když Soukup zběhne do europolitiky ?

„Šéfe, a ještě jeden podpis, sem“, ukazoval kancléř Mynář prstem místo, kam se má prezident podepsat.

17.1.2019 v 11:15 | Karma článku: 18.16 | Přečteno: 751 | Diskuse

Jan Bartoň

Mediální magnát Soukup má (po)hnutí

Velké „životní rozhodnutí“ Jaromíra Soukupa, mediálního podnikatele a majitele televize Barrandov, se týká jeho nového angažmá v české politice. Zakládá nové politické hnutí List Jaromíra Soukupa.

17.1.2019 v 9:24 | Karma článku: 30.43 | Přečteno: 1388 | Diskuse
VIP
Počet článků 393 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4488

Nová knížka pohádek Zuzanka a Goldýš mi vychází právě nyní, už je v knihkupectvích nebo možno koupit i přímo na www.boehmova.cz

Aktuálně spolupracuji s časopisem Reflex. Ráda píšu fejetony, pohádky a básničky. Vyšly mi zatím dvě knížky Matka z cukru a oceli a pohádky Zajíček Zlobílek.  Vystudovala jsem žurnalistiku, žila chvilku v USA, v Praze jsem pak pracovala například v rubrice názory MF DNES jako editorka.
Píšu články a fejetony do různých časopisů a zabývám se firemním PR.

Na svět se dívám optikou liberální feministky. Mám velmi ráda milé a chytré muže, kteří si nemyslí, že žena je jen služka a ozdoba, ale životní partnerka a u ženy ocení inteligenci a vtip.

Od roku 2007 do května 2017 jsem pracovala pro iDNES.cz - jako administrátorka tohoto blogu, pozici adminky jsem opustila na protest proti zásahům majitele Andreje Babiše do obsahu novin. Cítím, že nemohu být po těchto událostech součástí značky iDNES a MF DNES..
Odcházím sem: https://boehmova.blog.sme.sk/

Najdete na iDNES.cz